VisonX - Czyli LED W LR - Szczegóły - VisionX Flood

Spis treści
3.Szczegóły - VisionX Flood 

W zestawie znajduje się pokazana wyżej krótka wiązka elektryczna, mocowanie wraz z podstawką, element łączący lampy , dwie śruby imbusowe oraz odpowiedni kluczyk do nich i krótka instrukcja obsługi w języku angielskim.

  VisonX - Czyli LED W LR
Rozpoznanie - Vision X Soliste - konstrukcja
Szczegóły - VisionX Flood
Szczegóły - VisionX EURO
Działanie w terenie
Podsumowanie
Wszystkie strony

Flood_set

Garść informacji technicznych:

  • Zapotrzebowanie elektryczne : 0.83 Amp / 9-50 Volt
  • Moc : 900 Lumenów / 1 dioda 10 Watt
  • Waga 0.025 KG 
  • Zakres temperatur pracy : -40°C do +80°C
  • Wymiary : 52 / 52 /62 mm [dł./szer./gł.]
  • Wiązka światła : Flood / 35°

flood_macro1

Pierwsze co się rzuca w oczy po spotkaniu z modelem flood to fakt że jako jedyny nie ma przeźroczystej szyby - Całość szkiełka jest pokryta małymi soczewkami mającymi na celu rozproszyć światło diody - przypomina pod tym względem standardowe lampy robocze które również posiadają na szkle wzór odpowiadający za rozbicie światła.  

Ale to nie wszystko , pod główną szybą (wytrzymałą , wykonaną z poliwęglanu - więc kamienie i gałęzie krzywdy jej nie wyrządzą) znajduje się jeszcze jedna soczewka która odpowiada za wstępne rozproszenie światła w reflektorze. - widać ją jako jaśniejszy okrąg na powyższym zdjęciu.

Na powyższym zdjęciu można zobaczyć jak rozchodzi się światło w lampie . Centralnie znajduje się dioda ze swoją soczewką (jasny punkt) , światło przechodząc przez soczewkę diody rozprasza się na małym wewnętrznym reflektorze i dodatkowo jest rozbijane przez fakturę szybki.
Jak to rozwiązanie sprawdza się na otwartym terenie sprawdzimy za kilka chwil - teraz zapoznajmy się z modelem Euro.