VisonX - Czyli LED W LR - Szczegóły - VisionX EURO

Spis treści
3.Szczegóły - VisionX EURO

Zestaw akcesoriów otrzymywany razem z lampą jest identyczny jak u poprzedniczki czyli mocowanie wraz z podstawką,spinka do połączenia lamp, krótka wiązka elektryczna , dwie śruby imbusowe z odpowiednim kluczykiem oraz instrukcja.

  VisonX - Czyli LED W LR
Rozpoznanie - Vision X Soliste - konstrukcja
Szczegóły - VisionX Flood
Szczegóły - VisionX EURO
Działanie w terenie
Podsumowanie
Wszystkie strony

Technicznie również niewiele się zmienia:

  • Zapotrzebowanie elektryczne : 0.83 Amp / 9-50 Volt
  • Moc : 900 Lumenów / 1 dioda 10 Watt
  • Waga 0.025 KG 
  • Zakres temperatur pracy : -40°C do +80°C
  • Wymiary : 52 / 52 /62 mm [dł./szer./gł.]
  • Wiązka światła : Euro / 15°

Wersja Euro to już konstrukcja z całkowicie przeźroczystą "szybą" również wykonaną z wytrzymałego poliwęglanu.  Centralnie nad diodą znajduje się mała soczewka skupiająca część światła LED-a tak aby świecił w dal.

Podobnie jak w wersji Flood dioda ma własną soczewkę (tutaj lepiej ją widać - mała kopułka pod soczewką główną)  która rozprasza światło na boki. Ta część światła która nie przejdzie przez czołową soczewkę zostaje przekazana na reflektor poszerzając strumień światła całej lampy.

Zdjęcie powyżej ukazuje rozłożenie światła - większość skupiona jest na centralnej soczewce , jednak jego cześć trafia na reflektor oświetlając szerzej bliższy obszar.
Pooglądaliśmy, zbadaliśmy anatomię - czas na to co tygryski lubią najbardziej - czyli pakujemy się do auta i zobaczmy jak to "robi"  w terenie.