VisonX - Czyli LED W LR - Działanie w terenie

Spis treści
6. Słowo Podsumowujące   VisonX - Czyli LED W LR
Rozpoznanie - Vision X Soliste - konstrukcja
Szczegóły - VisionX Flood
Szczegóły - VisionX EURO
Działanie w terenie
Podsumowanie
Wszystkie strony

conclusionCóż powiedzieć. Z całą pewnością w tych sprytnych maluchach tkwi przyszłość oświetlenia offroad i nie tylko. Któregoś dnia z naszych aut znikną wszystkie staromodne żarówki a na ich miejsce wejdą takie i lepsze patenty wykorzystujące energooszczędnie diody. Początek tego procesu możemy już powoli obserwować patrząc na auta najwyższej klasy - Światła dzienne i pozycyjne są w technologii LED, część świateł tylnych również. Doświadczenie z produktami VisionX "jasno" pokazuje że lampa LED z odpowiednio zaprojektowaną optyką ma rację bytu i nie ma nic wspólnego z do niedawna tworzonymi wynalazkami wykorzystującymi standardowe lampy.
Na plus zaliczamy małe wymiary , niski pobór prądu oraz dużą jasność i bezobsługowość (żywotność diody LED to ok 50 tyś. godzin) . Ponadto produkty VisionX mają bardzo dobrą jakość. Zarówno materiały (wytłaczane aluminiowe korpusy, odlewane ciśnieniowo fronty, szkło z poliwęglanu)  jak i wykonanie ( lakierowanie proszkowe, wodoszczelne złącza , norma szczelności IP68) czynią z nich produkty trwałe i gotowe stawić czoła rozmaitym wyzwaniom terenowym.
Na minus zapiszemy skomplikowaną budowę (diody wymagają odprowadzania ciepła, stabilizatora napięcia) - w razie awarii, lampy samemu nie naprawimy oraz cenę (w naszym kraju).

Ceny prezentowanych modeli lamp SOLSTICE to 450 zł za sztukę . Czy to dużo czy mało , każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Moim zdaniem tego typu produkty warte są rozważenia podczas wyposażania auta , gdyż np nie kosztują więcej iż jeden dobry Halogen typu H1 (przykładowo Hella luminator kosztuje ok 700 zł). Oczywiście w starciu z popularnym Wesemem w cenie 40 zł nie mają szans - jednak oprócz dobrego produktu za te pieniądze kupimy coś jeszcze - więcej swobody. Gdyż takie reflektorki mogą oświetlać nasze obozowisko przez długi czas bez obaw o poranny rozruch i dalszą drogę.

Na koniec jeszcze małe wyjaśnienie. VisionX jest marką przeznaczoną na rynek Amerykański. W Europie recenzowane produkty sprzedawane są pod nazwą SuperVision. W praktyce jest to ten sam produkt , wykonany z tych samych materiałów i z identyczną specyfikacją techniczną. Różni je jedynie logo.

 

Za pomoc w zorganizowaniu testu Labolatorium landhelp.pl dziękuje firmie :


http://www.przedrajdem.pl
ul. Kłobucka 8
02-699 Warszawa
Tel : 501 401 601

Importerowi lamp na rynek Polski, w sklepie internetowym możecie zakupić testowane oświetlenie.
Dodatkowo dla członków Landkliniki oferta specjalna na zakupy. O szczegóły pytajcie na Forum.

Jeżeli macie dodatkowe pytania / sugestie odnośnie lamp, artykułu , formy testu ect.  Zapraszam na nasze Forum.
To wszystko na dzisiaj :)

Łukasz "Win32" Miecznik